Sestra vede maratón na běžeckém pásu a získává peníze pro chudé obyvatele Chicaga

Když byl chicagský maraton zrušen kvůli koronaviru, sestra Stephanie Baliga se rozhodla obléknout si trenéry a spustit v běhu standardních 42,2 mil v suterénu svého kláštera.

Začalo to jako slib. Baliga svému běžeckému týmu řekl, že v případě zrušení povede běžecký maratón, aby získal peníze na spíž potravinářské mise Panny Marie Andělské v Chicagu. Plánovala to udělat sama, počínaje 4. hodinou ráno, hudbou ze stereo.

"Ale pak mě můj přítel přesvědčil, že je to nějaká šílená věc, kterou většina lidí nedělá," řekl. „Že většina lidí neběží maratony na běžeckém pásu ve sklepě a že bych to měl dát vědět jiným lidem.“

A tak byl jeho běh 23. srpna živě streamován na Zoom a zveřejněn na YouTube. V ten den měla 32letá jeptiška šátek s americkou vlajkou a běžela vedle soch sv. Františka Assisi a Panny Marie.

Hlučný dav maratonů v Chicagu, který běžel posledních devět let, byl pryč. Ale stále má úsměv přátel ze střední a vysoké školy, duchovenstva a členů rodiny, kteří se objevili na obrazovce a povzbuzovali ji.

"Zdá se, že to lidem umožnilo trochu povzbuzení, štěstí a radosti v této době extrémních obtíží pro mnoho lidí," řekl Baliga. „Jsem opravdu dojatý mimořádnou podporou, kterou mi na této cestě prokázalo tolik lidí.“

Když běžel, modlil se růženec, modlil se za své příznivce, a co je nejdůležitější, modlil se za lidi, kteří se nakazili virem, a za ty, kteří byli izolovaní během krize COVID-19.

„To není nic ve srovnání s tím, čím prošlo tolik lidí během této pandemie,“ řekl.

Posledních 30 minut však bylo vyčerpávající.

"Modlil jsem se, abych to zvládl a nepadl a přežil," řekl.

Poslední tlak vycházel z překvapivého vystoupení Deeny Kastor, bronzové olympijské medaile z roku 2004. „Je jako moje dětská hrdinka, takže to bylo úžasné,“ řekla Baliga. „To mě odvádělo od bolesti.“

Baliga také odevzdal svůj 3hodinový a 33minutový čas do Guinnessových světových rekordů pro měřený maraton běžeckého pásu.

"Jediný důvod, proč jsem to dokázala, bylo to, že to ještě nikdy nikdo neudělal," usmála se.

Ještě důležitější je, že jeho maratón na běžeckém pásu dosud získal více než 130.000 XNUMX dolarů za zapojení komunity do jeho mise.

Baliga, který začal závodit ve věku 9 let, dříve soutěžil v divizi I v běžeckých a traťových týmech na University of Illinois, kde studoval ekonomii a geografii. Řekla, že se její život změnil po silném zážitku z modlitby a cítila volání stát se jeptiškou.

Ale Baliga běžel dál. Po vstupu do františkánského řádu eucharistie v Chicagu spustila běžící tým Panny Marie Andělské, aby získala peníze pro chudé.

"Všichni hrajeme tuto velmi důležitou roli." Všechny naše akce spolu souvisí, “řekl. „Je tak důležité, zvláště v této době, kdy se mnoho lidí cítí izolovaných a vzdálených, aby se lidé navzájem obětovali a byli laskaví