paraqitjet

Përshkrimi i Zojës së Medjugorjes parë nga shikuesit

In questo articolo vedremo di capire l’aspetto e le apparizioni della Madonna di Medjugorje attraverso i racconti dei veggenti. Alle domande poste dal padre francescano…

Gruaja e vjetër e sëmurë

E moshuara, pas një sëmundjeje që bie mbi sobën e ndezur, gjendet e vdekur.

Scala, provincia di Salerno un’anziana di 82 è stata trovata morta dal fratello di 86 anni. La tragedia è avvenuta per un malore improvviso della…

Vajza shtatzënë

Vajza me aftësi të kufizuara vuan abuzimin mizor dhe lind një fëmijë

Maria Alejandra è una ragazza di 21 anni, disabile che vive su una sedia a rotelle e non è in grado di parlare. Al momento…

kampet e përqendrimit

E mbajtur në errësirë ​​për tmerret e Aushvicit nga familja e saj, vajza gjen letrat e tmerrshme

Gli strazianti orrori di Auschwitz decritti da una famiglia su cartoline ingiallite dal tempo. Il viso di Marta Seiler si riga di lacrime leggendo gli…

Taylor vajzë e vdekur në shkollë

Një vajzë 17-vjeçare vdes në shkollë pasi u injorua ndërsa vuante nga një sëmundje sakatuese.

Hurricane, Utah, USA. Una giovane ragazza di 17 anni, Taylor Goodridge è morta il 20 Dicembre scorso nel suo collegio. Questo perchè nessuno dei funzionari…

Anna Negri

Nëna shtatzënë zbulon një tumor, refuzon trajtimin dhe vdes për t'i dhënë jetë vajzës së saj

A volte non servono parole, e non ci sono parole, per definire la grandezza dell’amore di una madre. Solo una madre può donare la propria…

gjyshërit dhe nipërit

Gruaja që lindi 3 vajza ndërsa ishte e paralizuar

Questa storia parla di come l’amore vince la paura e può salvare la vita. I limiti fisici, molto spesso sono amplificati da limiti mentali, che…

Sha'Kira

Një grua strehon dhe kujdeset për një të huaj gjatë një stuhie

Një grua nënë e 3 fëmijëve, nuk ka ngurruar të hyjë dhe të kujdeset për një të panjohur, e gjetur pas derës së shtëpisë gjatë…

Matilda e sëmurë

Sëmundja e rrallë e lëkurës shpërfytyron fytyrën e foshnjës, nëna reagon ndaj komenteve të urrejtjes.

Askush nuk e imagjinonte sëmundjen e fëmijës para lindjes. Lindja e Rebecca Callaghan ishte mjaft e vështirë, dukej se diçka e lëngshme mbështillte…

Ali Ehsani

Gjest i papritur i një të riu afgan: ai konvertohet në barkë pasi pa Jezusin

Konvertimi i Ali Ehsanit, kur Jezusi e mbron dhe i shpëton jetën, lindi nga një kalim i tmerrshëm, në një varkë të rrënuar.…

Vigile del fuoco gravemente sfigurato, grazie ad un trapianto ha un nuovo volto.

Un trapianto di faccia rende di nuovo possibile la vita di Patrick. Mississippi. Era il 2001 quando Patrick Hardison, vigile del fuoco volontario di 41…

Kayleigh Turner

Ajo shërohet nga kanceri dhe mirëpret vajzën e saj

E diagnostikuar me kancer në moshën 26-vjeçare, ajo ishte gruaja më e re në repart që i nënshtrohej kimioterapisë. Kjo është historia e lumtur…

Manga

Historia e pabesueshme e një familje nigeriane që i qëndron besnike Krishterimit pavarësisht martirizimit

Edhe sot, është e dhembshme të dëgjosh histori të njerëzve të vrarë sepse ata zgjodhën fenë e tyre. Ata patën guximin të vazhdonin besimin e tyre…

ballo

Foshnja mposht kancerin dhe infermierja kërcen me të për të festuar fitoren

Historia e kësaj vajze të vogël me kancer është prekëse dhe prekëse. Jeta nuk është gjithmonë e drejtë dhe fëmijët duhet të jenë të shëndetshëm, të lumtur,…

restorant

Restoranti ofron ushqim për një të pastrehë të uritur, ai kishte ditë të tëra pa ushqim.

Sa herë kemi qenë dëshmitarë të skenës së të pastrehëve, të cilët, duke hyrë në një vend për të kërkuar ushqim, janë përzënë ose injoruar në mënyrë të vrazhdë? Për fat të keq…

Shën Jozef Moskati

Lutje e fuqishme drejtuar Shën Jozef Moskatit për shërimin e të sëmurëve.

Le të bëjmë me besim një lutje për njerëzit tanë të sëmurë. Shën Giuseppe Moscati, një njeri i besimit dhe shkencës, një mjek plot zemër të mirë, i drejtohemi…

Micheal

Djali i lindjes nga Asda ndihmon një grua 90-vjeçare në nevojë

Kjo është historia e një djali 23-vjeçar, Michael, i cili punon si dërgues për Asda. Një ditë si shumë të tjera, duke u rrotulluar…

Natalie

Vajza pas goditjes në tru kundërshton prognozën mjekësore dhe kundër të gjitha gjasave fillon të ecë përsëri

Sipas mjekëve, vajza 11-vjeçare, Natalie Bentos-Pereira, pas një goditje në tru nuk do të ecte më. Kundër të gjitha gjasave Natalie ngrihet. Natalie është një…

Emily dhe lufta kundër kancerit

Kanceri ishte gati të vriste gjyshin, mbesa vrapon 3 km në ditë për të mbledhur para.

Gjyshi i Emily sëmuret nga kanceri i prostatës, duke habitur reagimin e vajzës për nder të tij. Gjyshi i Emily Talman është…

poliziotti

Policët i buzëqeshin një plake të harruar nga fëmijët

E moshuara e harruar e vetme në shtëpi në të ftohtë dhe pa ushqim e shpëtuar nga 2 policë. Mosha e vjetër duhet të jetë një objektiv ku mund të…

Timmy

Grabitet fëmija i sëmurë: hajdutët kthejnë gjithçka

Dy hajdutët, në pamundësi për të duruar pendimin e ndërgjegjes, i kthejnë mallin e vjedhur një fëmije. Vjedhja është një nga gjestet më të gabuara dhe më të qortueshme…

Brittany dhe Chris

Gjesti prekës i vëllait të Brittany-t, një vajzë me sindromën Down

Kjo është historia e një martese, një akt dashurie natyrale, ku luan Brittany, një vajzë me Trisomy 21 ose Sindromën Down.…

Historia e Benit

Kamarieri merr një bakshish prej 750 dollarësh nga një klient

Për fat të mirë, nuk ka vetëm histori negative në botë, por edhe nga ato që të lënë një ndjenjë shprese, që të bëjnë të mendosh, që shërbejnë si…

Francesca

Nënë e trazuar e 2 fëmijëve e pushtuar nga mirësia e një të huaji

Kjo është historia e një gruaje, Francesca Jay, por mund të jetë historia e shumë njerëzve në vështirësi. Kjo histori ka të bëjë me mirësinë, për…

djali

Historia e Rhoan Ketu: Djali që e donte Jezusin.

Historia prekëse e të riut Rohan Ketu, një djali 4-vjeçar që vuan nga distrofia muskulare, përfundon më 2022 qershor 18. Historia e Rohan Ketu fillon…

Ukraina vazhdon të lutet

Ukraina: e shkatërruar nga lufta, por njerëzit e saj vazhdojnë t'i luten Zotit.

Pavarësisht frikës, populli ukrainas ka në zemrat e tij paqen që sjell mesazhi i Jezusit.Ukraina reziston. Nuk ka ende paqe për Ukrainën.…

vajza e vogël në shtrat u shërua

Foshnja dyjavore i mbijetoi XNUMX kancereve. Duket si një mrekulli, por është realitet.

Edhe pse vajza është shumë e vogël, një betejë e vështirë për mbijetesë fillon menjëherë. Kur një çift vendos të ketë fëmijë është gjithmonë një…

carlo-curtis

Kërkojini Carlo Acutis një hir urgjent dhe merrni bekimin e shenjtë me reliktin

Recitoni këtë lutje të bukur për të marrë hire nga Carlo Acutis.

San Pietro d'Alcantara

San Pietro d'Alcantara Luis Tristan autor Viti: Shekulli i XNUMX-të Titulli: San Pietro d'Alcantara Vendi: Museo del Prado, Madrid Emri: San Emri: Shën Titulli: Prifti i Shenjtë…

Walter Nudo: "Do t'ju tregoj për përvojën time me Faith"

Walter Nudo është një personazh i njohur televiziv, ai nuk e ka fshehur kurrë besimin e tij dhe as takimin e tij të rëndësishëm me mistiken Natuzza…

Shenjtërim Jezu Krishtit, lutje

Zoti Jezus Krisht, sot ia kushtoj veten përsëri dhe pa rezervë Zemrës Tënde Hyjnore. Unë të shenjtëroj trupin tim me të gjitha shqisat e tij, ...

Ka shërbëtorë të rinj të Zotit, vendimi i Papës, emra

Ndër 'shërbëtorët e rinj të Zotit', hapi i parë në kauzën e lumturimit dhe kanonizimit, është kardinali argjentinas Edoardo Francesco Pironio, i cili vdiq në vitin 1998 në ...

Beqaria e priftërinjve, fjalët e Papa Françeskut

"Shkoj aq larg sa të them se atje ku vëllazëria priftërore funksionon dhe ka lidhje miqësie të vërtetë, atje është gjithashtu e mundur të jetosh me më shumë ...

Ditën Botërore të Gjyshërve dhe të Moshuarve, Kisha ka vendosur datën

Të dielën, më 24 korrik 2022, në të gjithë Kishën universale do të kremtohet Dita e Dytë Botërore e Gjyshërve dhe të Pleqve. Për të dhënë lajmin është ...

Motra André Randon, më e vjetra në botë, i mbijetoi 2 pandemive

Në moshën 118-vjeçare, motra André Randon është murgesha më e vjetër në botë. E pagëzuar si Lucile Randon, ajo lindi më 11 shkurt 1904 në qytetin e ...

Ukraina, apeli i kryepeshkopit Gudziak: "Nuk lejojmë të shpërthejë lufta"

Kryepeshkopi Borys Gudziak, kreu i Departamentit të Marrëdhënieve me Jashtë të Kishës Greko-Katolike të Ukrainës, tha: “Apeli ynë për të fuqishmit e tokës është që ata të shohin…

pse lutemi

Lutja e mrekullueshme 30 ditore drejtuar Shën Jozefit

Lutja për Shën Jozefin është shumë e fuqishme, 30 vjet më parë nuk lejoi vdekjen e 100 personave gjatë uljes së avionit ...

Mrekullia e Shën Jozefit, një avion i thyer në dysh, pa vdekje

30 vjet më parë, mbijetesa e 99 pasagjerëve në Aviaco Flight 231 shkaktoi habi dhe lehtësim për familjen dhe miqtë. Avioni u prish...

Nga vjen emri i qenit të Shën Bernardit? Pse quhet kështu?

A e dini origjinën e emrit të qenit të Shën Bernardit? Kjo është origjina befasuese e traditës së këtyre qenve të mrekullueshëm të shpëtimit malor! Kole del Gran ...

Si të lutemi për të shmangur luftën në Ukrainë

"Ne i kërkojmë Zotit me këmbëngulje që ajo tokë të shohë vëllazërinë të lulëzojë dhe të kapërcejë ndarjet": Papa Françesku shkruan në një postim të gjerë në Twitter...

Ish-ylli i dritës së kuqe konvertohet dhe tani lufton me pornografinë

Historia që ju tregojmë është e ish-pornostarit Brittni De La Mora dhe ka bërë bujë ndërkombëtare sepse tani ajo është në një mision për të ...

Don Simone Vassalli vdiq nga një sëmundje, ai ishte 39 vjeç

Vdes Don Simone Vassalli, një prift i ri nga komuniteti Biassono dhe Macherio, në Brianza, në Lombardi. Presbiteri u gjet në ...

Çfarë ndodh me trupin e dikujt që përfundon në ferr?

Të gjithë e dimë se trupi ynë do të ringjallet, ndoshta nuk do të jetë kështu për të gjithë, ose të paktën, jo në të njëjtën mënyrë. Kështu që ne pyesim veten: çfarë ndodh me të ...

Dita e Shën Valentinit është afër, si të lutemi për ata që duam

Dita e Shën Valentinit po vjen dhe mendimet tuaja do të jenë tek ai që doni. Shumë mendojnë të blejnë mallra materiale që janë të këndshme, por ...

4 gjëra që duhet të dini për Ringjalljen e Krishtit (që mund të mos i dini)

Ka disa gjëra që mund të mos i dini për Ringjalljen e Krishtit; është vetë Bibla ajo që na flet dhe na tregon diçka më shumë për këtë ...

Ishte Santa Teresa de Avila ajo që shpiku patatet e skuqura? Eshte e vertete?

Ishte Santa Teresa de Ávila ajo që shpiku patatet e skuqura? Belgët, francezët dhe njujorkezët janë grindur gjithmonë për shpikjen e kësaj pjate të famshme dhe të shijshme, por ...

Prifti dhe kuzhinieri i rrëmbyer i vrarë, sulmi në një kishë nigeriane

Burra të armatosur sulmuan shtëpinë e famullisë së kishës Ikulu Fari në Chawai, në zonën e qeverisjes lokale mbrëmë në orën 23:30 (me orën lokale) ...

Shën Richard, Shën i 7 shkurtit, lutje

Nesër, e hënë 7 shkurt, Kisha përkujton San Rikardon. Që nga 7 shkurti, 'Martirologjia Romake' kujton figurën e San Riccardo, mbret i supozuar ...

Si t'i lutemi Zemrës së Shenjtë të Jezusit me Novena të Padre Pio

Shën Padër Pio i recitoi Zemrën e Shenjtë të Jezusit çdo ditë Novena për qëllimet e atyre që kërkuan lutjen e tij. Kjo lutje...

Santa Maria Goretti, letra e atyre që e vranë para se të vdiste

Italiani Alessandro Serenelli kaloi 27 vite burg pasi u dënua për vrasjen e Maria Goretti, një vajzë 11-vjeçare që jetonte…